Немовля: людина, хоч і з мізинчик

загрузка...

Можливо, ваш піврічний малюк ще не почав самостійно перевертатися , хоча в середньому немовлята починають робити це на п’ятому місяці життя. Або, може бути, сусідський дитина, якій 11 місяців, уже починає потихеньку ходити, а ваш однорічний малюк ще й не намагається. Порівнюючи розвиток своєї дитини з іншими дітьми, ви можете почати хвилюватися, що щось іде не так. У дійсності всі діти розвиваються по-різному, і якщо лікар не помітив відхилень від норми, то, швидше за все, їх і немає.

Перераховані нижче етапи розвитку немовляти протягом першого року життя — лише усереднена норма. Відхилення від неї в ту або іншу сторону припустимі і, на щастя, лише в рідкісних випадках є ознакою патології.

Слід також врахувати, що діти, що з’явилися на світ раніше терміну, часто розвиваються трохи повільніше інших.

Перший місяць

Дитина може піднімати голову, повертати її, лежачи на спині або на животі. Присутній сильний хапальний рефлекс. Дивиться і стежить за об’єктами, які знаходяться прямо перед ним або під кутом до 45 градусів. Дитина плаче, коли йому щось не подобається і замовкає, почувши голоси; видає горлові звуки; уважно, але зазвичай недовго, дивиться на людей, який розмовляють з ним.

Другий місяць

Лежачи на животі, дитина може піднімати голову майже на 45 градусів. Хапальний рефлекс слабшає. Стежить очима за висячими і / або хитними об’єктами, шукає поглядом джерело звуку. Починає видавати інші звуки, крім крику. Крик стає різним, залежно від причини невдоволення. Малюк видає звуки, чуючи знайомі голоси. Може відповідати посмішкою на різні стимули.

Третій місяць

Дитина починає переміщати частину ваги свого тіла на обидві ноги, коли його утримують у вертикальному положенні. Лежачи на животі, може підняти голову і плечі на 45-90 градусів, переносячи вагу тулуба на руки. Хапальний рефлекс відсутній — замість цього він може тримати об’єкти свідомо, хоча ще не тягнеться до них. Визначає джерело звуку, повертаючи голову в той бік, звідки доноситься звук. Видає різні звуки — верещить, сміється; вимовляє звуки, що віддалено нагадують мова, коли розмовляють інші люди. Впізнає обличчя, голосу і об’єкти; посміхається знайомим людям. Насторожується в незнайомих ситуаціях.

Четвертий місяць

Починається слинотеча; дитина може сидіти за підтримки іншої людини; перевертається зі спини на бік. Намагається дотягуватися до предметів, але часто промахується. Тримає предмети обома руками. Вивчає пальці рук, грає з ними. Проявляється координація очей і рук. Починає вимовляти приголосні звуки; сміється і виявляє інші ознаки задоволення, коли його качають або підкидають.

П’ятий місяць

На п’ятому місяці життя у немовляти починають різатися зуби, і він вже може тримати голову, коли сидить і перевертається з живота на спину. Лежачи на спині, може засовувати в рот пальці ніг. Свідомо вистачає і утримує об’єкти. Грає з пальцями ніг. Кладе в рот будь-які відповідні за розміром об’єкти. Каже «агу» або схожі поєднання голосних і приголосних звуків. Посміхається відображенню в дзеркалі. Розбудовується, коли у нього забирають іграшку. Розрізняє членів сім’ї і незнайомих людей. Починає вивчати різні частини свого тіла.

Шостий місяць

Дитина починає кусати і жувати. Лежачи на животі, може відірвати від поверхні груди і верхню частину живота, перенісши вагу тіла на руки. Перевертається зі спини на живіт. Вистачає і контролює маленькі об’єкти, тримає пляшечку. Змінює положення тіла, щоб бачити цікавить його, повертає голову з боку в бік і дивиться вгору і вниз; віддає перевагу більш складним візуальним стимулам. Видає звуки, схожі на «ма» і «па». Дізнається батьків.

Сьомий місяць

Малюк сидить без підтримки, може нахилятися вперед, спираючись на руки. Повністю переносить вагу тіла на ноги, коли його утримують у вертикальному положенні. Перекладає об’єкти з однієї руки в іншу, стукає об’єктами по різних поверхнях. Може фіксувати увагу на маленьких об’єктах. Відгукується на своє ім’я. З’являється усвідомлення глибини і розміру простору. Є смакові переваги.

Восьмий місяць

Дитина може стояти, тримати за меблі. Змінює положення тіла, щоб дотягнутися до об’єктів. Бере в предмети в руки, розміщуючи вказівний, безіменний пальці і мізинець навпроти великого пальця. Тягнеться до предметів, які знаходяться поза межами його досяжності. Свідомо прислухається до знайомих словами. Починає вимовляти поєднання складів на кшталт «мама» і «тато», але не вкладає в них значення. Розуміє слово «ні» (і не завжди йому підпорядковується!). Може виявляти невдоволення під час зміни підгузників і переодягання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: