Молочні суміші — вибір корисного харчування

загрузка...

Грудне молоко — ідеальне харчування для вашого малюка, але в деяких ситуаціях материнського молока виявляється недостатньо, або воно пропадає зовсім — в цих випадках необхідний докорм. Коров’яче молоко містить в собі потенційні алергени, крім того воно недостатньо багате корисними для немовляти мікроелементами, саме тому лікарі рекомендують докорм молоком із спеціальних сухих молочних сумішей. Є кілька критеріїв, за якими можна вибрати саме якісне і корисне харчування для вашого малюка.

Як вибрати підходящу молочну суміш

Молочна суміш для грудничкового вигодовування — збалансоване харчування для вашого малюка, чим більше її склад схожий на склад жіночого грудного молока, тим вона краще підійде для годування. У складі суміші повинно бути аналогічне материнському вміст білка, вітамінів і кальцію, а також додатково введені селен і нуклеотиди. Бажано, щоб суміш була гіпоалергенної — виготовлена на основі частково розщепленого білка, це уникнути розвитку алергічної реакції. Важливо враховувати, гіпоалергенні суміші мають гіркуватий смак, годування таким молоком вимагає від батьків особливого терпіння. Наявність в складі суміші жирних кислот: докозогексаеновая (DHA) і арахідонова (ARA), забезпечує повноцінне розвитку мозку і органів зору дитини.

Крім білків і вітамінів, в грудному молоці містяться бактерії-пробіотики, що регулюють мікрофлору кишечника немовляти. Зараз аналогічні біфідобактерії входять до складу дитячих молочних сумішей, вони регулюють травлення дитини, зміцнюють його імунітет, таким чином, мікрофлора кишечника у дітей, вигодуваних на штучному харчуванні, майже не відрізняється від мікрофлори дітей, що харчувалися виключно материнським молоком.

Не можна годувати немовля різними сумішами по черзі — необхідно вибрати одного виробника. Молочні суміші різних фірм мають різний склад, різні пропорції білків і вітамінів. Потрібен час, щоб організм малюка адаптувався до нового харчування, тому рекомендують годувати однією молочною сумішшю. Якщо перехід на суміш іншого виробника призначив лікар, порадьтеся з ним, як можна плавно перевести дитину на інше харчування.

Для недоношених дітей існує спеціальне харчування. Часто прикорм поєднується з годуванням грудним молоком, адже недоношених немовлят необхідно «підживлювати» великою кількістю білка і залізом, яке не може забезпечити навіть материнське молоко. Про харчування недоношених дітей в перший період необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Як годувати дитину молочною сумішшю?

Розводити молочну суміш потрібно в кип’яченій воді кімнатної температури, акуратно помішуючи строго в пропорціях, зазначених на упаковці. Перевірити, правильної чи температури приготоване харчування можна, капнувши на тильну сторону зап’ястя кілька крапель суміші — вона не повинна обпалювати, або здаватися занадто холодною. Після приготування харчування переливається в прокип’ячену пляшку. Приготовлену суміш слід зберігати в холодильнику не більше доби. При годуванні пляшечка тримається вертикально, так, щоб бульбашки повітря виявилися на перевернутому дні пляшки, соска повинна щільно обхоплює ротом немовляти, знову-таки забезпечуючи захист від зайвого повітря. Повітряні бульбашки — причина болісних кольок, важливо зробити все, щоб повітря не потрапив в стравохід при годуванні. Щоб повітря, який малюк таки заковтнув, вийшов — потримайте дитину деякий час після годування вертикально.

Не варто економити на молочних сумішах, перше харчування — найважливіше для малюка. Зараз виробництвом збалансованого дитячого харчування займаються компанії «Nestle», «Хумана», «Friesland», «Хайнц», «Семпер», «Колінський», ВАТ «Завод дитячих молочних продуктів», «Нутриція», «Хіпп». Одна упаковка такої суміші коштує не менше двохсот карбованців, але сухий молочний порошок з баночки розлучається на кілька порцій, що дозволить досить довго годувати малюка.

Найкраще зможе визначити, яке харчування підійде малюкові, лікар-педіатр. Перед переведенням дитини на прикорм, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, навіть якщо вам здається, що лікар не схвалить такий крок з вашого боку.

Марія Храмова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: