Лінекс — для профілактики дисбактеріозів

загрузка...

Дисбактеріоз (вміст в кишечнику великої кількості умовно-патогенної мікрофлори) сьогодні зустрічається досить часто — цьому сприяють безконтрольний прийом антибіотиків, неправильне харчування і ухудшающаяся екологічна обстановка. Для лікування дисбактеріозу випускаються спеціальні лікарські препарати — пробіотики.

Що таке лінекс

Лінекс — це пробіотик, тобто препарат, який містить живі корисні бактерії — природні мешканці кишечника, допомагають перетравлювати їжу, синтезувати деякі види вітамінів (беруть участь у синтезі вітамінів групи В — В1, В2, РР, фолієвої кислоти, В6, В12 , а також вітамінів К, Е, С) і не допускати значного розмноження шкідливої мікрофлори. До складу Лінекс входять три види корисних бактерій, оздоровлюючих різні відділи кишечника: біфідобактерії (оздоровлюють в основному товстий кишечник), лактобактерії і молочнокислі стрептококи (два цих види бактерій оздоровлюють в основному тонкий кишечник). У Лінекс присутні тільки штами мікроорганізмів, стійких до антибактеріальних препаратів. Потрапляючи в кишечник, що входять до складу Лінекс корисні бактерії починають розмножуватися і виконувати роботу природної кишкової мікрофлори.

Лактобактерії та молочнокислі стрептококи сприяють правильному розщепленню в тонкій кишці основних інгредієнтів їжі (білків, жирів і вуглеводів). Складні вуглеводи розкладаються правильно навіть в тому випадку, якщо в організмі не виробляється фермент для розкладання молочного цукру (лактаза). Ті інгредієнти їжі, які не всмокталися в тонкому кишечнику і перейшли в товстий, допомагають розщеплювати біфідобактерії. Останні також допомагають перетравлювати білки в кишечнику грудних дітей.

Оздоровлення кишечника відбувається за рахунок того, що корисні бактерії синтезують молочну кислоту, яка створює несприятливе середовище для розвитку умовно-патогенної і патогенної мікрофлори. Молочнокисла середу є сприятливою для всмоктування в кишечнику заліза, кальцію та вітаміну D.

Бактерії, що містяться в Лінекс, беруть участь в процесі розкладання жовчних кислот, а також у процесі повторного всмоктування частини жовчних кислот.

Загальна кількість живих ліофілізованих (висушених особливим способом) бактерій, що містяться в одній капсулі Лінекс, становить не менше 1.2 * 10 ^ 7. Всі мікроорганізми вирощуються на середовищах, що містять антибактеріальні засоби, тому несприйнятливі до їх дії.

Показання та протипоказання для прийому Лінекса

Прийом Лінекса показаний при дисбактеріозі, як у дорослих, так і у дітей, який може проявлятися у вигляді проносів, чергуються з запорами, наполегливих запорів, здуття живота (ознаки неправильного перетравлення їжі), нудоти, блювоти, болю по ходу кишечника. У грудних дітей дисбактеріоз проявляється у вигляді зригування.

Дисбактеріоз може розвинутися на тлі будь-яких хронічних захворювань, частого прийому антибіотиків, неправильного харчування. У грудних дітей у перші місяці життя завжди буває дисбактеріоз, нормальне співвідношення мікрофлори з’являється зазвичай у другому півріччі життя.

Застосовується лінекс і для профілактики дисбактеріозу.

Протипоказанням для прийому Лінекса є тільки індивідуальна непереносимість його компонентів. Іноді при прийомі Лінекса з’являються ознаки харчової алергії, яка частіше виникає на молочні продукти. Тим не менш, у цьому випадку рекомендується перервати курс Лінекса до тих пір, поки не буде встановлена справжня причина алергії.

Як правильно приймати лінекс

Курс лікування Лінекса призначається лікарем і залежить від захворювання і загального стану хворого. Стандартний курс лікування Лінекс — один місяць.

 • Дітям до двох років лінекс призначають по капсулі три рази на день з невеликою кількістю води або молочної суміші. Грудним дітям вміст капсули висипають у чайну ложку і розводять водою — це не викликає загибель корисних бактерій, так як кислотність шлункового соку у грудних дітей нижче, ніж у дорослих.
 • Дітям після двох років призначають по 1 — 2 капсули 3 рази на день. Їх також потрібно запивати невеликою кількістю рідини.
 • Дорослим лінекс призначається по 2 капсули 3 рази на день з невеликою кількістю рідини.
 • Лінекс приймається після їжі, так як до їжі кислотність шлункового соку занадто висока і містяться в Лінекс бактерії гинуть. Після прийому їжі кислотність шлункового соку знижується, і бактерії вільно переходять в кишечник.
 • Не слід запивати лінекс гарячими напоями або спиртними напоями — це може негативно подіяти на життєдіяльність бактерій.
 • Лінекс — це пробіотик, який при правильному, досить тривалому застосуванні під наглядом лікаря може впоратися з дисбактеріозом, як у дітей, так і у дорослих.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: