Лактусан — пребіотик російського виробництва

загрузка...

Кишечник людини населений корисними мікроорганізмами — лактобактеріями і біфідобактеріями. Коли їх кількість зменшується, а число хвороботворної мікрофлори зростає, виникає дисбактеріоз. Усунути цю проблему допомагають пребіотики — засоби, які формують сприятливе середовище для росту і життєдіяльності корисних бактерій. Лактусан є одним з таких препаратів.

Як діє Лактусан

До складу цього препарату входять лактулоза, лактоза і галактоза. У верхніх відділах травного тракту у людини немає ферментів, які розщеплюють лактулозу, тому в кишечник вона потрапляє в незміненому вигляді. У товстій кишці під дією місцевої мікрофлори цей вуглевод розпадається до низькомолекулярних органічних кислот. Через це знижується pH вмісту кишківника, а патогенні (хвороботворні) мікроорганізми не можуть розмножуватися в такій кислому середовищі.

Лактусан вибірково стимулює ріст нормальної мікрофлори кишечника, яка виробляє бактеріоцини — речовини, схожі по своїй дії на антибіотики. Також лактобактерії та біфідобактерії утворюють плівку на внутрішній поверхні кишкової стінки і попереджають всмоктування токсинів у кров.

Низькомолекулярні кислоти, на які розпадається лактулоза, підвищують осмотичний тиск в товстому кишечнику. Через це в просвіт кишки надходить більше рідини, ніж зазвичай. Консистенція калу стає більш м’якою, і його виведення полегшується. Лактусан по своїй дії схожий на харчову клітковину, тому він оптимально регулює роботу кишечника і не викликає звикання.

Лактусан покращує всмоктування багатьох мінералів: кальцію, магнію, цинку, міді та заліза. У кислому середовищі товстої кишки збільшується розчинення деяких солей кальцію, що призводить до утворення вільних форм цього мікроелемента в більшій кількості. Саме в такому вигляді кальцій легше проникає через слизову оболонку кишечника в кровотік.

Препарат активізує імунну систему організму за рахунок того, що нормальна мікрофлора сприяє синтезу речовин, які входять до складу імуноглобулінів. Корисні мікроорганізми також забезпечують утворення вітамінів групи B.

Показання для прийому

Препарат призначається при цих станах:

 • Дисбактеріози кишечника будь-якого ступеня тяжкості у дітей і дорослих. Пребіотик відновлює захисну мікрофлору на тривалий час;
 • Усунення наслідків лікування антибіотиками. Лактусан застосовується разом з цими ліками і запобігає загибель корисних бактерій;
 • Коліти й інші захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • Хронічні запори у людей похилого віку, дітей, вагітних та хворих, які довгий час дотримуються постільний режим;
 • Захворювання печінки та підшлункової залози з різними причинами (цироз, гепатити, внутрішньопечінковий застій жовчі — холестаз). При цьому розвивається печінкова недостатність — стан, коли орган не може очищати кров від токсинів. Ці шкідливі речовини (в основному аміак) надходять в організм людини з кишечника і несприятливо діють на центральну нервову систему, розвивається печінкова енцефалопатія. Лактусан стимулює зв’язування аміаку в кишечнику і зменшує його всмоктування, а також пригнічує життєдіяльність бактерій, які виробляють це токсична речовина;
 • Ниркова недостатність;
 • Токсикоз вагітних, що супроводжується функціональними порушеннями травлення;
 • Алергічні захворювання шкіри (атопічний дерматит, кропив’янка). Препарат збільшує вміст в крові біологічно активних речовин, які сприятливо впливають на стан шкіри;
 • Комплексне лікування остеопорозу;
 • Кишкові інфекції (сальмонельоз);
 • Порушення в роботі імунної системи кишечника;
 • Профілактика раку товстого кишечника;
 • Профілактика інфекцій сечостатевої сфери.
 • Протипоказання

  Лактусан не можна застосовувати при:

 • Підвищеної індивідуальної чутливості до компонентів препарату;
 • галактоземія (підвищеному вмісті галактози в крові);
 • лактазна недостатність (захворюванні, при якому порушене засвоєння молочних продуктів через недостатність ферменту лактази);
 • кишкової непрохідності.
 • Побічні ефекти і передозування

  У перший час після початку прийому препарату може з’явитися метеоризм (підвищене газоутворення), але цей неприємний симптом зазвичай проходить протягом трьох днів. У рідких випадках розвивається надмірний послаблюючий ефект.

  Передозування препарату проявляється нудотою, болем у животі та діареєю. Такий стан вимагає зменшення дози Лактусан. Якщо препарат застосовується для лікування пацієнтів з печінковою енцефалопатією, то його передозування може призвести до електролітного дисбалансу. Цей стан виникає, коли порушується нормальне співвідношення між вмістом природних мінералів і води в організмі.

  Застосування Лактусан під час вагітності

  Під час вагітності дуже важливо, щоб в товстій кишці майбутньої мами переважала корисна мікрофлора. Біфідобактерії та лактобактерії захищають організм жінки і плоду від інфекцій і токсинів, які присутні в кишечнику. Нормальна мікрофлора синтезує вітаміни групи B і сприяє кращому всмоктуванню корисних мікроелементів, що вкрай необхідно в цей період. Також дуже важлива профілактика запорів при вагітності. Лактусан чудово справляється з цими завданнями.

  Лактулоза, що входить до складу препарату, не чинить на організм вагітної системної дії, адже ця речовина не проникає в кров і діє тільки в товстому кишечнику. Лактусан не володіє тератогенним та мутагенним діями. Це означає, що препарат безпечний для плода і не порушує його розвиток.

  Лактусан — це сучасна біологічно активна добавка до їжі, яка застосовується не тільки в складі комплексного лікування багатьох захворювань, але і для їх профілактики.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: