Годування груддю: годувати — і ніяких цвяхів!

загрузка...

Одна моя знайома, повернувшись з пологового будинку, сказала: «Я — не дійна корова», перев’язала груди, закупила суміші, пляшки, пустушки і … взялася за відновлення фігури. Дитина, в принципі, відчуває себе стерпно, вагу набирає нормально, навіть перебирає, посміхається, гуліт. Тільки діатезік цвіте на щічках і плаксивий настрій часто. І ще: йому два місяці, а маму він не виділяє. Зате пляшку взнає в будь-яких руках …

Минулого літа в нашому великому дворі були близько двох десятків немовлят. І тільки двох мами годували грудьми. Одна — до трьох місяців, друга — до п’яти. І це притому, що діє Програма по підтримці грудного вигодовування!

А чи так потрібно дитині мамине молоко?

Жіноче грудне молоко — ідеальний продукт, розрахований безпосередньо і лише на її дитину. Навіть для іншого грудничка молоко вже менш корисно, хоча, звичайно, значно краще навскидку будь суміші. У грудному молоці містяться не тільки всі поживні речовини, необхідні дитині, але і велика кількість біологічно активних сполук та захисних факторів (ферменти, гормони, імуноглобуліни, лактоферин). Мамине молоко змінюється, «росте» разом з дитиною, з часом в ньому з’являються нові речовини, а якісь пропадають … Є молозиво, декількох крапель якого достатньо, щоб новонароджений наситився, є перехідне молоко, є зріле молоко. Склад молока змінюється навіть протягом доби, залежить від режиму матері, від її настрою, від живлення. Молоко мам, які не доносили свою вагітність до терміну, за складом дуже відрізняється від молока мам, що народили в строк. І маля їсть у грудях, як йому подобається: в одне годування він може з’їсти більше, в інше — менше, перерви між годуваннями можуть бути різними.

І, звичайно ж, годування — це не тільки процес насичення маляти, це і тісне, дуже ніжне спілкування мами і маленького чоловічка. Дитина дев’ять місяців знаходився усередині мами, тепер ві прийшов в цей світ, який поки йому зовсім чужий … І під час їжі дитя вдихає мамин запах, відчуває таке знайоме мамине серцебиття … Йому стає спокійно і затишно. Ніяка пляшечка ніколи цього не замінить.

Крім незаперечною користі для маляти, є і дуже вигідні моменти для батьків:

 • молоко в грудях завжди свіжіше, стерильне і необхідної температури. Не потрібно морочитися з кип’яченням, дозуванням, миттям пляшок … Годування грудничка не буде кошмаром. Все на своїх місцях, а годування — фізіологічний процес.
 • економія в наявності. Сімейний бюджет повинен «годувати» одну маму, а вже мама прогодує самим кращим в світі продуктом своє чадо. І, до речі, споживати всілякі рідкісні делікатеси мамі абсолютно не потрібно, достатньо харчуватися повноцінною, звичною для неї їжею. А питання з прикормом встане лише тоді, коли у дитини полізуть зубики …
 • груди і внутрішні статеві органи насправді зв’язані. Смоктальні рухи малюка сприяють швидкому і, головне, правильному, природному скороченню матки. Отже, жінка швидше прийде в себе після пологів.
 • годування грудьми … допоможе відновити фігуру після вагітності та пологів. Жіноча фізіологія влаштована таким чином, що під час вагітності наш організм «копить» не тільки на пологи і для дитини, але і на процес «вигодовування». Якщо мама годує грудьми близько року, всі запаси нашого економного організму вирушають за призначенням. Головне тут, як і завжди, не переїдати.
 • груди — не лише прикраса і предмет гордості жінки. Це — квінтесенція її природного призначення. Жінка, яка народила дитину, насправді дуже багато що йому повинна: народжуємо-то ми за власним бажанням, майбутніх дітей не запитуємо. Ось, якщо взяли на себе відповідальність, потрібно віддати йому найкраще. І те, що призначене дитині самою природою — материнське молоко.
 • Отже, годування грудьми — природний процес, необхідний і мамі, і дитині. Годувати — це не подвиг. Це — не боляче, не страшно, не важко, не втомлює. У цього процесу взагалі немає негативу. Він — позитивний і потрібний.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: