Догляд за новонародженим: десять причин для занепокоєння (про які не варто турбуватися)

загрузка...

Після дев’яти місяців вагітності та пологів все найскладніше тільки починається, особливо для тих, хто стає батьками перший раз. Догляд за новонародженим — це не тільки радість та задоволення, але й маса складностей. Багато молоді батьки не впевнені навіть у тому, що правильно тримають дитину на руках — і це не дивно, адже маленька людина виглядає дуже крихким.

Допомога після пологів

Поки ви перебуваєте в лікарні, постарайтеся отримати якомога більше інформації про догляд за новонародженим. Задавайте будь-які питання, які і у вас будуть виникати — це нормально, і персонал повинен давати на них змістовні відповіді.

Бажано, щоб удома з вами в перший час знаходилися друзі або родичі, у яких вже є досвід догляду за дітьми. Батьки багато відчувають інтуїтивно, але порада досвідченого людини може виявитися незамінний. З іншого боку, якщо ви не хочете бачити у себе в гостях безліч знайомих, охочих подивитися на новонародженого, спокійно накладайте обмеження на відвідування. Ваше завдання — подбати про те, щоб ви, дитина і ваш партнер відчували себе максимально комфортно в цей період, коли ви тільки починаєте звикати до того, що сім’я стала більшою.

Як брати дитину на руки?

Це питання може здатися дивним, але він дуже зрозумілий тим, у кого не було можливості проводити багато часу з новонародженими. Дійсно, брати їх на руки буває просто страшно, адже вони такі тендітні і маленькі. Є кілька простих правил, яких потрібно дотримуватися, коли берете новонародженого на руки:

 • Вимийте руки або протріть їх вологою серветкою, перш ніж узяти дитину на руки. Імунна система новонародженого ще недостатньо сильна і він більш вразливий перед різними інфекціями, ніж здорова доросла людина. Наполягайте на тому, щоб кожен, хто бере малюка на руки, дотримувався це правило.
 • Підтримуйте голову новонародженого. Його м’язи поки недостатньо сильні, щоб тримати голову самостійно, тому завжди підтримуйте її долонею.
 • Не трясіть дитини, коли граєте з ними, або коли гніваєтеся на нього. Дійсно, новонароджений більш крихкий, ніж дорослий — сильна струс, навіть для забави, яка вам не здасться занадто сильною, може призвести до кровотечі в головному мозку і навіть до смерті. Якщо вам потрібно розбудити малюка, просто обережно доторкніться до його щоки або проведіть пальцем по підошві ступні.
 • Пам’ятайте, що новонароджений ще не готовий до активних розваг, і він не оцінить, якщо ви будете підкидати його вгору, кружляти на руках і так далі.

  Як міняти підгузки

  У середньому новонародженому потрібно 10 підгузників в день, так що заздалегідь підготуйтеся до того, що міняти їх доведеться часто, і не тільки вдень. Ретельно мийте руки кожного разу до і після того, як міняєте підгузник. Щоб поміняти підгузник, покладіть дитину на спину і обережно зніміть мокрий підгузок. Якщо робити це дуже швидко, відчуття прохолоди від дотику повітря може викликати чергове сечовипускання. Обережно вимийте дитини і чи протріть область геніталій змоченими у воді ватяними кульками.

  Щоб запобігти поява попрілості, використовуйте дитяче масло або крем. Для профілактики попрілості і висипу також рекомендується міняти підгузки, як тільки в цьому з’являється необхідність; при використанні пелюшок з тканини стирайте їх порошками без барвників та ароматизаторів; давайте дитині якийсь час залишатися без підгузника, щоб шкіра могла вільно дихати. Якщо попрілість зберігається на протяг трьох днів і більше або якщо її симптоми посилюються, зверніться до лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: