Цитрамон П — чому він так ефективний?

загрузка...

До складу цитрамона входять три активних інгредієнта — аспірин, парацетамол і кофеїн. Аспірин належить до групи нестероїдних протизапальних препаратів. Він діє, блокуючи активність одного з хімічних сполук організму — циклооксигенази.

циклооксигенази бере участь у виробництві різних хімічних речовин в організмі, серед яких — простагландини. Виробництво простагландинів починається в ході реакції на травму і деякі захворювання і викликає пов’язані з ними неприємні відчуття.

  • Аспірин використовується для полегшення болю та запалення.
  • Парацетамол це ліки, які застосовують для полегшення слабкої та помірної болю. Крім того, він володіє слабким жарознижувальну дію.
  • Кофеїн — це слабкий стимулятор, який в малих дозах часто входить до складу різних знеболюючих засобів. Вважається, що кофеїн посилює знеболюючу дію аспірину і парацетамолу.
  • Поєднання цих анальгетиків використовується для полегшення слабкої та помірної болю, в тому числі зубного болю, болю від вивихів, ревматичних болів, і так далі. Цитрамон також застосовують для полегшення симптомів застуди та грипу.

    Увага

    Оскільки ці ліки містить кофеїн, під час його прийому слід обмежити споживання напоїв, що містять кофеїн, наприклад, чаю, кави, і коли.

    Не приймайте цитрамон одночасно з іншими препаратами, що містять парацетамол. Оскільки парацетамол входить до складу дуже багатьох безрецептурних знеболювальних, уважно читайте Інфолисти препаратів, які ви приймаєте, і при необхідності консультуйтеся з провізором або лікарем.

    Передозування парацетамолу небезпечна і може викликати серйозне пошкодження печінки і нирок. Беручи цитрамон, ні в якому разі не перевищуйте дозу, вказану на вкладиші в упаковці. У разі передозування, навіть якщо ви відчуваєте себе добре, негайно зверніться до лікаря.

    Дітям до 16 років можна давати препарати, що містять аспірин, тільки за рекомендацією лікаря. Прийом ацетилсаліцилової кислоти у віці до 16 років пов’язують з рідкісним захворюванням, яке називається синдром Рея. Воно вражає головний мозок і печінку та, в дуже рідких випадках, призводить до смерті пацієнта. Хоча точні причини виникнення синдрому Рея поки не ясні, давати дітям цитрамон не рекомендується.

    При наступних порушеннях слід приймати цитрамон з особливою обережністю:

  • Астма;
  • Розлади шлунка або кишечнику в анамнезі;
  • Зниження функції нирок;
  • Зниження функції печінки;
  • Недавно перенесена хірургічна операція;
  • Подагра.
  • Протипоказання

  • Порушення, пов’язані зі згортанням крові, наприклад, гемофілія;
  • Прийом антикоагулянтів;
  • Люди, у яких аспірин або інші нестероїдні протизапальні препарати, наприклад ібупрофен, викликають сильні алергічні реакції, наприклад напади астми, шкірні висипання, запалення слизової оболонки носа, набряк губ, язика та горла (ангіодістрофія);
  • Виразкова хвороба в активно фазі, перфорація або кровотеча в кишечнику;
  • Пептична виразка в анамнезі;
  • Сильне порушення функції нирок;
  • Сильне порушення функції печінки;
  • Третій триместр вагітності;
  • Період грудного вигодовування.
  • Побічні ефекти

    Поширеними побічними ефектами цитрамона є:

  • Розлади кишечника, такі як нудота, блювання, діарея або біль у животі;
  • Тремор;
  • пальпітація;
  • Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки;
  • Кровотеча з шлунка або кишечнику;
  • Загострення астми;
  • Зміни в функції печінки;
  • Алергічні реакції, такі як шкірний висип, звуження дихальних шляхів, і так далі.
  • Лікарська взаємодія

    Оскільки цитрамон містить ацетилсаліцилову кислоту, через підвищений ризик кровотеч його не рекомендується приймати одночасно з наступними препаратами:

  • Ліки, що розріджують кров, такі як клопідогрель або дипіридамол;
  • Гепарин;
  • Варфарин;
  • Антидепресанти з групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну, наприклад, флуоксетин і пароксетин;
  • Венлафаксин.
  • Крім того, ризик кровотеч підвищується при одночасному прийомі аспірину і кортикостероїдів.

    Холестирамін знижує абсорбцію парацетамолу; між прийому Холестерамін і цитрамона повинно пройти не менше години.

    Метоклопрамід і домперидон, навпаки, можуть підсилити абсорбцію парацетамолу.

    Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.

    Прокоментувати статтю: