Чому вимерли динозаври?

загрузка...

Існує величезна кількість гіпотез, які намагаються пояснити той факт, що в кінці крейдяного періоду вимерли динозаври. На жаль, жодна з них так, до сих пір, ще й не підтверджена. Вчені всієї планети б’ються над цією загадкою вже не один десяток років, однак, їхні спроби з’ясувати правду поки не увінчалися успіхом. У нашій статті ми розглянемо найбільш популярні гіпотези про причини масового вимирання динозаврів. Отже:

Чому вимерли динозаври? Всесвітній потоп

Гіпотеза полягала в тому, що по всій Земній кулі відбулися затоплення сухопутних територій. Динозаври, які не змогли пристосуватися до нових умов, загинули. Цю гіпотезу спростовують тим, що деякі морські тварини також вимерли в цей період. Але й величезна кількість мешканців суші, навпаки, вижили.

Винищення динозаврів первісною людиною

Гіпотеза спростована, так як перші люди з’явилися тільки через 60 мільйонів років після зникнення динозаврів.

Фізіологічні недоліки динозаврів

Тут мають на увазі їх зростання і неповороткість, які привели до вимирання динозаврів. Ця гіпотеза також спростована. Найменші і швидкі динозаври теж загинули.

Зіткнення Землі з величезним метеоритом

Відповідно до цієї нової гіпотези, за часів крейдового періоду відбулися катастрофічні події, які привели до вимирання динозаврів. На Землю впав метеорит діаметром в 10 кілометрів. В результаті з поверхні Землі піднялася величезна кількість пилу, що позбавило мешканців планети сонячного світла. Спочатку загинули рослини, так як вони не змогли отримувати і синтезувати енергію сонця. У слід за рослинами вимерли травоїдні тварини, ну а в слід за ними вимерли і хижаки. По всій планеті сталося сильне похолодання, так як сонячні промені більше не досягали поверхні Землі. Через деякий час, який налічує кілька десятків століть, верхні шари атмосфери знову прогрілися. Виходячи з цих даних, можна пояснити вимирання тваринного світу. Більшість динозаврів загинули під час зіткнення, ну а решта під час «довгої зими» і відсутності тепла і світла на планеті. Ось чому вимерли динозаври. Але. Ця теорія не може пояснити тільки одне — як змогли вижити птиці. Адже, не секрет, що птахи дуже чутливі до несприятливих умов існування.

Ось основні теорії, що тільки лише намагаються пояснити раптове зникнення динозаврів з нашої планети. Варто сподіватися, що незабаром вчені знайдуть відповідь до цієї загадки. Це буде суттєвий внесок у розуміння того світу, який нас оточує, і про могутність якого, ми навіть близько не здогадуємося.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: