Чому світить Сонце?

загрузка...

Так, без частки сарказму, в це важко повірити, але ті зірки, що світять по ночах з небосхилу і Сонце, що висвітлює нас днем — одне й те саме. Чому Сонце світить вдень, а не вночі, як «нормальні» зірки? Давайте зануримося в науку.

Детальніше про Сонце

Сонце — зірка, найближче розташована до нашої планети. Сонце і є центром нашої планетарної системи, що отримала свою назву за назвою зірки — Сонячна.

Відстань від Землі до Сонця приблизно дорівнює 150 000 000 кілометрів. Маса зірки на ім’я Сонце більше маси нашої планети в 330 000 разів. При цьому Сонце не є твердим тілом, як Земля, а являє собою кулястої форми скупчення розжарених газів.

Якщо хтось не вірить у газоподібному Сонця, то просто уявіть: температура на його поверхні становить приблизно 6000 градусів за Цельсієм. Ядро (центральна частина) Сонця розжарені до мільйонних температур. Ні один матеріал, сплав або елемент у нашого всесвіту не зможе зберігати твердий стан при таких температурах.

Принципи, чому світить Сонце

Раніше вважалося, що Сонце світить через горіння елементів, що входять до його складу. Але за приблизними підрахунками, навіть грубим, воно не може «вигоряти» мільярди років, Сонце повинне було потухнути зовсім давно, розгубивши масу, тим самим порушивши гравітаційне рівновагу в системі планет і відпусти їх у вільне плавання по просторах галактики. Але цього не відбувається, Сонце світить вже мільярди років і не думає вичерпуватися. Що ж змушує Сонце світити?

Вчені з’ясували і довели, що світіння Сонця — результат виділення колосальних обсягів енергії, отриманих в результаті термоядерних процесів, що протікають у ньому.

Термоядерні процеси чудові тим, що при витраті матерії виділяється в мільйони разів більша енергія, ніж при горінні. Так, тому в термоядерної енергетики — майбутнє, її мінус — немає, не небезпека, не плутайте з ядерною енергетикою, а складність запуску реакції. Щоб запустити термоядерну реакцію, потрібні величезні витрати енергії і складні види видаткової матерії, такі як синтетичний уран або плутоній.

Чому Сонце світить вдень, а не вночі

Тут все просто. Саме явище ночі і є поворот частини планети «спиною» до Сонця. А так як планета обертається рівномірно навколо своєї осі, і оборот займає приблизно 24 години, то нескладно підрахувати час, відведений ночі — 12:00. Такі явища, як ранок і вечір — побічні ефекти, викликані неоднозначною природою світла і супутнім ефектом дифракції.

Отже, знаючи, чому світить Сонце, ви зобов’язані знати, скільки йому залишилося нас радувати. Близько 5 мільярдів років, після, втративши близько відсотка своєї маси, Сонце втратить стабільність і згасне.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: