Чому каламутніє вода в акваріумі?

загрузка...

Як улюблених вихованців у вас вдома з’явилися рибки в акваріумі? Здавалося б, завести їх простіше простого, та й піклуватися найлегше. Доглядати за ними ви навчилися, годувати теж, і навіть прочитали, яким чином вони розмножуються. Але все одно до цих пір залишається багато невирішених питань.

Чому каламутніє вода в акваріумі

 • Сама невинна причина помутніння води в акваріумі криється в грунті. Наприклад, ви могли необережно влити воду в акваріум, а дрібні частинки грунту виявилися зваженими в ній. Не турбуйтеся, негативних наслідків чекати не доведеться. Коли все це осяде, вода перестане бути каламутною.
 • Виною каламутної води можуть бути гнильні бактерії, які у великій кількості розлучилися в акваріумі. Вони є дуже шкідливими для риб, а також для водних рослин. Такий недуг міг статися через неправильне годування рибок або через те, що ви щільно їх підсадили в один акваріум. Перегодовувати риб не варто, краще не догодувати!
 • Якщо людина тільки що обладнав акваріум, то в перші дні цілком вода може стати каламутною, так як в ній будуть сильно розмножуватися одноклітинні організми. Коли вода повністю замінюється, в ній розвиваються мікроорганізми, інфузорії. Таку муть часто називають «інфузорної». Доведеться просто трохи почекати.
 • Дивно питати, чому каламутніє вода в акваріумі, тим, хто з необережності забуває очистити акваріум від залишків їжі або гниючих рослин. Усуньте причину каламуті води і все пройде через деякий час.
 • Як відомо, в акваріумі присутні продукти розпаду і життєдіяльності рослин, екскременти риб. Одні тварини і певні рослинні організми народжуються, інші ж помирають. А велика кількість бактерій з товщі води, грунту і навіть з наповнювача фільтра переробляють все це. І ці ж бактерії є їжею інфузорій. В акваріумі регулярно діють різні біологічні та хімічні процеси.
 • Що робити, якщо каламутніє вода в акваріумі

 • Якщо в акваріумі занадто багато рибок, а вода погано фільтрується або продувається, то потрібно швидко відсадити деяких риб, а також продумати, що можна зробити для поліпшення фільтрації та продувки акваріума.
 • Не перегодовуйте риб, краще не догодувати. Корм не повинен перебувати постійно на дні акваріума.
 • Не міняйте повністю всю воду.
 • Поставтеся до даних рекомендацій досить серйозно, так як масова поява шкідливих бактерій може привести до захворювань та загибелі улюблених рибок.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: