Чому Гугл Гугл?

загрузка...

На сьогоднішній день для середнього користувача Інтернет-простору звернення до даної пошуковій системі є інформаційною паличкою-виручалочкою і, найчастіше, першим кроком у ланцюжку рішення будь-якої проблеми. Популярність цього проекту підтверджується хоча б появою і потенційним укоріненням в російській мові таких слів, як «гуглити», «загугліть», «нагугліть» та ін

Отже, Гугл (англ. Google) — найпопулярніша пошукова система всесвітнього масштабу, яка обробляє близько 80% всіх запитів глобальної мережі (що становить близько 41 млрд на місяць) на 191 мові світу. Гугл підтримує пошук в документах форматів Microsoft Word, PDF, Microsoft Excel, RTF, Microsoft PowerPoint, PostScript та інших.

Як часто трапляється, історія цього найпотужнішого проекту бере початок зі студентської ініціативи. В далекому 1996 році два обдарованих студента-аспіранта Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Бріна в пошуках теми для дисертації розглядали структуру посилань мережі Інтернет, з’ясовуючи параметри — характер, число — зворотних посилань, з точки зору їх цінності та актуальності даних. Навчальний проект став швидко розвиватися, і потім на основі його розробок була створена пошукова система Гугл.

Домен google.com був зареєстрований п’ятнадцятого вересня 1997 року.

Але чому Гугл Гугл? Чому проект отримав саме це дивне ім’я?

Всі ми звикли використовувати це слово в повсякденному житті, однак навряд чи кожен знає що-небудь про його походження.

У 1938 році американський математик Едвард Каснер з двома своїми племінниками гуляв по парку, обговорюючи з ними великі числа. Коли мова зайшла про число зі стами нулями, у якого не було своєї назви, один з хлопчиків — Мілтон Сирота запропонував назвати його «гугол» (англ. Googol). Далі, Каснер у своїй науково-популярної книги «Математика і уява» розповідає любителям науки про даний числі.

Однак, потрібно сказати, що серйозного практичного значення термін не мав, а швидше використовувався для позначення різниці між неймовірно великим числом і нескінченністю.

Потроху він входив в оборот і став популярним в інтелектуальних колах.

Слово сподобалося майбутнім творцям Google Ltd. Роблячи упор на значення терміна, вони хотіли показати, що мета компанії — створити пошукову систему з нескінченно великою базою даних і нескінченними ресурсами.

А ось далі, версії, чому Гугл Гугл, а не гугол або якось інакше, дещо різняться.

За однією, при реєстрації була допущена помилка, банальна помилка, але бренд уже почав набирати обороти і змінювати щось було недоцільно, тому вирішили залишити назву в такому вигляді. Такі казуси з назвами фірм, до речі, далеко не рідкість — часто в поспіху або в силу інших обставин до вибору імені компанії не підходять з належною увагою.

За іншою, домен googol просто-напросто вже був зайнятий, тому, поміркувавши, Пейдж і Брін вирішили зареєструвати домен в трохи зміненому вигляді — google.com.

Також, є досить приземлена версія про те, що перший чек від інвесторів творці компанії отримали на ім’я Google Ltd., що й визначило її назву.

Так чи інакше, широка привабливість і затребуваність Гугла на обличчя.

речі, не обійшлося без пародій. На хвилі незгасаючої популярності сайту виникло навіть таке поняття, як гуглізм. Це жартівлива релігія, основним постулатом якої є твердження, що сучасній науці невідомі суті, настільки ж близькі до Всесвітнього Знанню, як близький цього Google.

А серед Вас є його послідовники? :)

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: