Чистотіл — засіб, перевірений століттями

загрузка...

Чистотіл — це рослина з сімейства макових, яке виростає в Європі , а також у регіонах Азії з помірним і субарктичний клімат. Його стебла, листя, коріння і квіти використовуються як ліки. Чистотіл застосовуються при різних порушеннях, пов’язаних з роботою травного тракту, включаючи розлад шлунка, гастроентерит, синдром подразненого кишечника, запор, відсутність апетиту, рак шлунка, поліпи кишечника, порушення роботи печінки і жовчного міхура.

Його також застосовують для детоксикації, полегшення менструальних болів; при кашлі, вузликах в грудях, стенокардії, набряках, атеросклерозі, підвищеному кров’яному тиску, астмі, остеоартриті та збільшеної щитовидної залозі.

У народній медицині за допомогою чистотілу лікують різні шкірні захворювання, в тому числі бородавки, генітальні бородавки, висипи, екзему, коросту. Крім того, рекомендується жувати свіжий корінь чистотілу, щоб зняти зубний біль.

Як він працює?

У ході досліджень було встановлено, що чистотіл може уповільнювати ріст ракових клітин, але при цьому він потенційно шкідливий для здорових клітин. Крім того, було встановлено, що він покращує струм жовчі, а також має болезаспокійливу дію.

У поєднанні з такими травами, як перцева м’ята, аптечна ромашка, кмин, солодка, меліса, дягель і расторопша чистотіл ефективно допомагає при розладі шлунка (диспепсії), кислотний рефлюкс, болі в шлунку, спазмах, нудоті і блювоті.

Ефективність чистотілу як засобу проти раку досі не доведена. У той же час результати досліджень дають підставу припустити, що застосування чистотілу в якості додаткового засобу терапії збільшує ймовірність виживання пацієнтів з раком товстої кишки, сечового міхура, підшлункової залози та молочної залози. Деякі експерти вважають, що дози екстракту чистотілу, досить великі для того, щоб зменшити розмір пухлини або сповільнити її зростання, можуть бути отруйні для пацієнта.

Застереження

Чистотіл не завжди безпечний при пероральному застосуванні — він може викликати серйозні порушення роботи печінки. При нанесенні на шкіру він іноді викликає алергічну реакцію. Перед використанням чистотілу потрібно проконсультуватися з лікарем.

Невідомо, наскільки безпечний чистотіл під час вагітності і в період грудного вигодовування. Оскільки він містить досить сильнодіючі хімічні сполуки, майбутнім і годуючим мамам не рекомендується приймати його без обгрунтованої необхідності.

Оскільки чистотіл покращує струм жовчі, його прийом, особливо у великих дозах, може викликати посилення симптомів обструкції жовчної протоки.

Існує певна ймовірність того, що чистотіл може сприяти розвитку гепатиту та інших хвороб печінки. Не приймайте його, якщо у вас вже є порушення роботи печінки і / або якщо у вас є схильність до них.

Чистотіл не рекомендується приймати одночасно з препаратами, які можуть викликати пошкодження печінки. До таких медикаментам відносяться:

 • парацетамол, аміодарон (Кордарон), карбамазепін (Тегретол), ізоніазид, метотрексат (Rheumatrex), метилдопа (Aldomet), флуконазол (Дифлюкан), ітраконазол (Sporanox), еритроміцин (Erythrocin, Ilosone), фенітоїн (Dilantin), ловастатин (Mevacor), правастатин (Pravachol), симвастатин (Zocor).
 • Якщо ви використовуєте які-небудь із перераховані лікарських засобів, поговоріть з лікарем, перш ніж почати приймати чистотіл. Можливо, під час курсу лікування вам потрібно буде проходити регулярні медичні обстеження, щоб вчасно помітити поява побічних ефектів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: