Чим корисний риб’ячий жир?

загрузка...

Яка дитина раніше не бачив на власні очі риб’ячого жиру? Сучасним дітям ще повезло в тому, що вони приймають його в капсулах. Адже раніше мама давала нам риб’ячий жир в ложці. І ще до того, як дитина дізнавався, що це таке, в дитячому саду старші лякали цим страшним противним риб’ячим жиром зі специфічним запахом і смаком. В даний час можна задуматися про корисні властивості риб’ячого жиру і подивитися на сучасні дослідження в цій області.

Чи корисний риб’ячий жир і що це таке

Ми говоримо ні про що інше, як про рибному продукті, який виробляється з печінки риб сімейства тріскових. У риб’ячому жирі міститься вітамін А, сліди марганцю, заліза, кальцію, йоду, брому, магнію та хлору. Зараз існує риб’ячий жир, додатково збагачений вітамінами А і D. Риб’ячий жир, як виявилося, корисний не всім, він має ряд протипоказань …

 • При збільшенні функції щитовидної залози риб’ячий жир приймати не варто.
 • Якщо в організмі людини підвищений рівень вмісту кальцію і вітаміну D.
 • У деяких людей можлива поява алергічних реакцій на риб’ячий жир або підвищення чутливості, тому необхідно регулярно стежити за змінами стану організму.
 • А також наявність сечокам’яної або жовчнокам’яної хвороби є стоп-сигналом до вживання риб’ячого жиру.
 • Чим корисний риб’ячий жир

  У складі риб’ячого жиру присутні поліненасичені жирні кислоти омега-3. Вони позитивно впливають на вироблення в організмі людини простагландинів, які володіють протизапальним ефектом. А також вони регулюють правильне засвоєння жиру в організмі, сприяють розширенню кровоносних судин, знижують ризик утворення тромбів в кровоносних судинах, що перешкоджає появі атеросклерозу.

  Не можна забувати і про такі корисні властивості риб’ячого жиру, як вітаміни А і D. Вітамін А покращує стан шкіри, нормалізує стан слизових оболонок, сприяє поліпшенню зору в сутінках і забезпечує нормальне бачення кольорової гами. Внаслідок дефіциту вітаміну А в організмі волосся і нігті можуть стати ламкими, а шкіра і слизові — сухими. Вітамін D, що міститься в риб’ячому жирі, допомагає кальцію і фосфору проникати в клітини. Цей момент дуже важливий для дітей до року, як профілактика рахіту. Дітям корисний риб’ячий жир, так як вітамін D в ньому сприяє зростанню кісток людини.

  Раніше вважалося, що присутність в риб’ячому жирі жирних кислот омега-3 може надавати позитивний вплив на хвороби мозку, слабоумства. Але останні дослідження не знайшли ніякого підтвердження цих даних.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: