Чим корисний лук?

загрузка...

Лук сам по собі рідко стає основою страви. На відміну від помідора або огірка, навряд чи хто-небудь стане використовувати лук у великих кількостях — таке зустрічається хіба що в декількох рецептах. Однак, хоч і не помітно, але використовують лук, в тому чи іншому вигляді, в переважній більшості страв традиційної кухні. Ріпчасту додають в суп, смажать або тушкують з м’ясом, а зеленим прикрашають салати. Відбувається це не випадково — таке широке поширення цибуля отримав за ту величезну користь, яку він приносить! Чим корисний лук? Які види цибулі найбільш популярні, і яку користь вони приносять організмові? Давайте спробуємо це з’ясувати!

Цибуля — здоров’я кращий друг?

Використовувати лук людство почало дуже давно — більше чотирьох тисяч років тому. Найбільшого поширення він отримав в країнах Середземномор’я і середньої Азії. Вже тоді люди знали, про корисні властивості цибулі, і використовували його і для зміцнення здоров’я і навіть в косметичних цілях.

На сьогоднішній день нам відомо вже більше чотирьохсот різновидів лука, проте популярними, і регулярно використовуваними в нашій країні залишаються лише кілька: ріпчаста, зелений та цибулю-порей.

Чим корисний цибуля ріпчаста

Ріпчасту цибулю — найбільш популярний, поширений і використовуваний нашими господинями вид лука. Його користь добре всім відома — ріпчаста цибуля містить величезну кількість заліза, калію, аскорбінової кислоти, вітамінів групи B і PP. Крім того лук містить фітонциди — біологічно активні речовини, які і надають йому антибактеріальні властивості, завдяки яким лук захищає нас від хвороб. Однак на сьогоднішній день самим корисним його властивістю є наявність квертеціна — потужного антиоксиданту, протиракового речовини. Таким чином ріпчаста цибуля не тільки захищає нас від вірусних та простудних захворювань, не тільки має загальнозміцнюючу дію, а ще й захищає організм від загрози виникнення недоброякісної пухлини!

Чим корисний зелений лук

Крім того, важливо звернути увагу на те, чим корисний зелений лук. Зеленою цибулею, як правило, називають пророщені ріпчаста цибуля, але так само це може бути і цибулю-порей або шалот. Найбільшу користь зелений лук може принести, якщо вживати його навесні, так як зелений лук — відмінний засіб проти весняного авітамінозу. Крім того, що містяться в зеленій цибулі, корисні речовини зміцнюють зуби, нігті і волосся, а також допомагають при недокрів’ї. Важливо пам’ятати, що найбільш корисною частиною зеленої цибулі є товста біла ніжка біля основи.

Чим корисний лук-порей

Лук-порей — один з найближчих, і в той же час найцікавіший з родичів звичного нам ріпчастої цибулі. Він вже міцно увійшов на Російські кухні, проте про його корисні властивості знають далеко не всі. І це абсолютно марно, адже цибуля-порей має практично тими ж корисними властивостями, що і ріпчасту, до його складу більшість корисних речовин, вітамінів і мікроелементів. Відмінність лише в тому, що цибуля-порей містить їх ще більше, ніж ріпчаста! Крім того цибулю-порей має одну незвичайну особливість — під час зберігання міститься в ньому вітамін C не розпадається, а навпаки — накопичується, завдяки чому навіть не дуже велика кількість цибулі-порею дозволяє відновити і зміцнити навіть сильно ослаблений імунітет!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: