Чи можна звільнити вагітну жінку?

загрузка...

Багато вагітних і виходять у відпустку по догляду за дітьми жінки задаються питанням: чи можуть їх звільнити? І з яких причин це можуть зробити? Відповімо відразу — зробити це, в рамках встановленого законодавства неможливо!

Усі відповіді можна знайти в Трудовому кодексі РФ. Зокрема гарантії вагітним жінкам, жінкам, які мають дітей, прописані в статті 261 Трудового кодексу РФ. Трудове законодавство регулює права вагітних жінок, встановлює для них гарантії з метою захисту життя і здоров’я їх та їхніх майбутніх дітей.

Чи можуть звільнити вагітну жінку? Чи можуть скоротити вагітну жінку?

Отже, вагітні жінки, які працюють за трудовим договором — захищені від звільнення за бажанням роботодавця. Звільнити вагітну жінку не можуть і зі скорочення чисельності штату.

Винятковим випадком є припинення діяльності даної організації або особисту згоду, і відповідно підпис вагітної на угоді. Також як виняток можна розглянути наступний випадок: трудовий договір закінчився під час вагітності.

Крім того, вагітну жінку, навіть при наявності її підпису неможливо перевести до закінчення вагітності на іншу роботу у цього ж роботодавця.

Є ще один випадок, коли вагітну жінку можуть звільнити: її прийняли на роботу в якості тимчасової виконавиці обов’язків відсутнього працівника.

Якщо вагітна жінка працює за строковим договором:

У разі його закінчення під час вагітності — за письмовою заявою жінки, роботодавець зобов’язаний продовжити договір до закінчення вагітності. Роботодавець не має права відмовляти вагітній жінці в продовженні договору.

Природно за умови надання довідки про вагітність. Що важливо: довідка не обов’язково повинна бути з муніципальної поліклініки, її можна взяти і приватного лікаря-гінеколога. Роботодавець має право вимагати таку довідку раз в три місяці.

Чи можна звільнити вагітну жінку за прогул?

Вагітну жінку не можна звільнити у зв’язку порушенням трудової дисципліни або невиконанням обов’язків. Це суперечить закону. Однак не слід цією перевагою зловживати, так як роботодавець цілком може скоротити, або позбавити зарплати. Це буде законно, тому що заробітну плату роботодавець може не виплачувати при невиконанні трудових обов’язків працівником.

Проте вагітна жінка має право працювати неповний робочий час.

На її прохання роботодавець зобов’язаний буде встановити або неповний робочий день, або неповний робочий тиждень. У другому випадку скорочується кількість робочих днів на тиждень, але зберігається тривалість трудового дня.

Що важливо: Трудовий кодекс не виключає можливості одночасного встановлення неповного робочого дня і неповного робочого тижня. Докладніше з цим можна ознайомитися в статті 93 Трудового кодексу РФ.

Чи можна звільнити вагітну на випробувальному терміні?

У статті 70 Трудового кодексу РФ, прописано, що роботодавець не має права встановлювати випробувальний термін вагітним жінкам.

Також можна звернутися до статті 64 Трудового кодексу РФ: по проходженню випробувального терміну, забороняється відмовляти в укладенні трудового договору жінкам з причини вагітності.

Важливо пам’ятати і наступний факт:

Якщо при влаштуванні на роботу жінка приховала факт вагітності від роботодавця — він не має права її звільнити надалі. Так як це є особистою справою жінки, і повідомляти вона про це не зобов’язана.

Вагітну жінку не можна залучити і до понаднормової роботи. Без її письмової згоди її не можуть відправити у відрядження або змусити працювати у вихідні дні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: