Баралгін в ампулах: швидко зніме біль

загрузка...

Баралгін в ампулах застосовується в тому випадку, якщо болі досить інтенсивні і їх потрібно зняти швидко. Вводять баралгін внутрішньом’язово або внутрішньовенно. При цьому слід побоюватися алергічних реакцій і різкого зниження артеріального тиску, у зв’язку з чим баралгін вводиться дуже повільно.

Баралгін в ампулах — швидкість і ефективність

Баралгін, введений у вигляді ін’єкцій, добре знімає біль і розслаблює гладку мускулатуру внутрішніх органів і кровоносних судин. Розчин для ін’єкцій баралгина випускається в ампулах по 5 мл. У кожній ампулі міститься 2,5 г анальгіну, 10 мг пітофенону гідрохлориду та 100 мкг фенпіверинію броміду. Це велика дозування, тому при швидкому введенні препарату (особливо, якщо він вводиться в вену) можливе різке зниження артеріального тиску і непритомність.

Після внутрішньом’язового введення баралгін швидко надходить у кров і вже через кілька хвилин починає діяти, знімаючи біль. При сильних болях розчин вводять внутрішньовенно, але дуже повільно — ефект настає майже відразу після введення. При цьому анальгін надає знеболюючу дію, а спазмолітики пітофенону гідрохлорид та фенпіверинію бромід розслаблюють мускулатуру, посилюючи тим самим знеболюючий ефект анальгіну (болі в області внутрішніх органів в основному пов’язані зі спазмом гладкої мускулатури).

При яких станах призначають баралгін в ампулах

У деяких випадках потрібно терміново зняти біль і спазм шлунка та дванадцятипалої кишки, наприклад, при виразковій хворобі. У цьому випадку спазмовані м’язи здавлюють кровоносні судини стінок шлунка і кишечника, і якщо такий стан триває довго, то може статися некроз (відмирання) стінок цих органів, їх прорив і кровотеча. Введення баралгіну в цьому випадку зніме спазм і попередить важкі ускладнення.

Застосовують баралгін у вигляді ін’єкцій та при спазмах жовчовивідних шляхів, але тільки після ретельного обстеження хворого. Справа в тому, що баралгін може зняти біль, але якщо почалося гостре запалення жовчного міхура, то це може змастити картину і хворому не буде вчасно надана хірургічна допомога.

При гострих панкреатитах (запаленні підшлункової залози) введення баралгіну виправдано, оскільки дозволяє зняти спазм з протоків підшлункової залози і полегшити виведення панкреатичного соку в дванадцятипалу кишку (при гострому панкреатиті саме сік підшлункової залози приносить найбільше бід — він переварює тканину залози) .

Такий же процес може спостерігатися і при нирковій коліці, коли проходить по сечових шляхах камінь здавлює стінки балії або сечоводу. Баралгін знімає спазм, біль, що часто призводить до проходження каменю.

При деяких видах порушень менструального циклу виникають дуже сильні болі під час менструації. Такий стан називається альгодисменорея — болі бувають настільки сильними, що жінка повністю втрачає працездатність. Введення розчину баралгіну допомагає зняти болі і пережити важкий період.

Баралгін в ампулах — коли його не можна застосовувати

Баралгін у вигляді ін’єкцій вводити не можна при його індивідуальній непереносимості. Внутрішньом’язове і внутрішньовенне введення препарату загрожує важкими алергічними реакціями, тому перші кілька ін’єкцій препарату краще зробити в умовах поліклініки і тільки після того, як з’явилася впевненість у тому, що до нього немає алергії, можна робити ін’єкції вдома.

Якщо у хворого є перепади артеріального тиску або воно стабільно низьке, то ін’єкції баралгина також протипоказані — це може призвести до ще більшого зниження тиску і колапсу.

При важких захворюваннях печінки, нирок і серцево-судинної системи з порушенням їх функції баралгін також не призначають.

Не можна вводити його вагітним жінкам у перший (перші 12 тижнів) і третій (після 24 тижня і до пологів) триместри. У другому триместрі застосування баралгина дозволено тільки за суворими показаннями. Годуючим матерям застосовувати баралгін не можна — він виділяється з молоком. Що стосується дітей, то в екстрених випадках після трьох місяців їм вводять баралгін у вигляді ін’єкцій.

Вводимо баралгін правильно — це важливо!

Ін’єкції баралгина можна робити внутрішньом’язово або внутрішньовенно. При цьому ампулу потрібно якийсь час потримати в руці, щоб зігріти розчин. Якщо вводиться велика доза препарату, то навіть внутрішньом’язової ін’єкції потрібно робити повільно — велика доза анальгіну може викликати різке зниження артеріального тиску.

Але особливо обережно баралгін потрібно вводити внутрішньовенно. Його вводять зі швидкістю 1 мл за хвилину, більш швидке введення може викликати колапс. При цьому хворий повинен перебувати в горизонтальному положенні, а медичному працівникові слід стежити за його станом.

Баралгін в ампулах краще вводити в процедурному кабінеті поліклініки.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: