Артишок і його медичне застосування: допоможе печінці та жовчному міхурі

загрузка...

Більшість людей розглядає їжу як засіб насичення і отримання задоволення, а також підтримання нормальної життєдіяльності. Деякі навіть використовують їжу як свого роду антидепресанту, намагаючись упоратися з переживаннями, пожувавши що-небудь смачненьке і нерідко забуваючи про помірність. Проте їжа — це не тільки приємна необхідність і засіб зняти напругу. Це також є ліками для вашого організму. Або отрутою.

Їжа або хвороби?

Слова «якщо ви не будете вживати їжу, як ліки, то одного разу почнете вживати ліки, як їжу» були сказані дуже давно і завжди будуть вірні стосовно до живого організму.

На розвиток будь-якого захворювання впливає, щонайменше, один з наступних факторів: спадковість, довкілля та харчування. З них їжа, мабуть, впливає на здоров’я сильніше всього і, крім того, саме цей фактор практично повністю залежить від самої людини. Тим часом людей, які це розуміють і свідомо вживають в їжу продукти, які покращують їх здоров’я, як і раніше не дуже багато, навіть у розвинених країнах, де здорова їжа цілком доступна більшої частини населення.

Артишок — не тільки овоч, але й ліки

Останнім часом, втім, здорове харчування стає модним і це дає підставу сподіватися, що воно отримає широке розповсюдження, як будь-які модні тенденції. Люди, які прагнуть харчуватися правильно, відкривають для себе всі нові продукти — наприклад, артишоки.

Цей незвичайний на вигляд овоч ще в античні часи використовували для лікування захворювань печінки та жовчного міхура, а також для очищення крові. У Стародавньому Єгипті артишок високо цінували за поживні якості, а Пліній називав його «їжею багатіїв», оскільки проблеми зі здоров’ям були нормальним явище, супутнім способу життя вищих шарів суспільства Стародавнього Риму — ці люди були відомі своєю непомірністю у вживанні їжі. Це призводило до різних порушень роботи печінки, шлунку і кишечника. Щоб поліпшити стан здоров’я хворих, їм, в числі іншого, рекомендувалося вживання артишоків.

Корисні властивості артишоку

Сьогодні вченим відомо, що артишоки багаті клітковиною, калієм, кальцієм, залізом, фосфором та інші елементи, необхідні для нормальної роботи організму. Вони роблять позитивний вплив на здоров’я людей з порушенням функції печінки (знижуючи, таким чином, рівень холестерину в крові), допомагають при атеросклерозі, зобі, гепатиті, а також покращують секрецію жовчного міхура.

Вживання артишоків допомагає трохи знизити рівень цукру в крові, поліпшити апетит і травлення. Цей овоч є м’яким сечогінним засобом і допомагає при мігрені (особливо викликаних токсинами в крові). Сприяючи виведенню з організму надлишків рідини і токсинів, артишоки також покращують стан шкіри.

Речовини, які містяться в артишоках, стимулюють регенерації клітин при поганому харчуванні, зловживанні алкоголем, червоним м’ясом і жирною їжею. Однак при такому способі життя ніщо не зможе запобігти цироз печінки, тому, щоб зберегти здоров’я, потрібні більш значні зміни, ніж додавання в раціон одного, нехай і такого корисного, продукту.

Артишоки можна їсти сирими, додавати в салати, тушкувати, варити і смажити. Однак після теплової обробки овочі втрачають свої сечогінні властивості. З їх листя, які зазвичай викидають, можна готувати настоянку, за допомогою якої можна очистити організм від токсинів. Тим же ефектом володіють різні харчові добавки, зроблені з використанням артишоку, які можна купити в більшості аптек без рецепта.

Артишок — високе (його висота може досягати 2 м), зовні схоже з чортополохом рослина, що відноситься до сімейства айстрових. Листя у рослини великі з прожилками, цвіте артишок блакитними або фіолетовими квітами. Суцвіття і квітколоже широко застосовується в харчовій галузі, в медичних цілях використовують ще і листя, і коріння, суцвіття збирають незабаром після розцвітання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: