Аципол: розумне лікування дисбактеріозу

загрузка...

Сьогодні широко поширене таке патологічний стан, як дисбактеріоз кишечника. Тому фармацевтична промисловість випускає різні лікарські препарати для відновлення нормальної мікрофлори кишечника. Саме до таких препаратів відноситься аципол.

Аципол випускається російської фармацевтичної компанією «Фармстандарт» з 2006 року (тоді випускає його компанія ще не входила в «Фармстандарт») і містить бактерії — природні мешканці кишечника, які, потрапляючи в кишечник, починають розмножуватися і оздоровлювати кишкову мікрофлору.

Механізм дії аціпол

У нашому кишечнику живе величезна кількість різних бактерій, частина з яких бере участь у перетравленні їжі, створенні потрібної внутрішнього середовища в кишечнику, утворенні деяких вітамінів, тобто є корисним для організму. Їх так і називають природною або корисною мікрофлорою. До корисній мікрофлорі ставляться біфідобактерії, лактобактерії, деякі види кишкової палички і безліч інших бактерій.

Але в кишечнику є також патогенна та умовно-патогенна мікрофлора, яка в будь-який зручний момент здатна викликати запальний процес в стінці кишечника. Чим більше корисної, тим менше у умовно-патогенної мікрофлори можливостей для розмноження. Тобто корисна мікрофлора в нормі пригнічує патогенну і умовно-патогенну.

Але при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту (наприклад, при хронічних колітах) в кишечнику створюються умови для активного розмноження умовно-патогенної мікрофлори. Таке ж стані виникає поле тривалого прийому антибіотиками (вони знищують нормальну мікрофлору). Стан, коли обсяг умовно-патогенної мікрофлори більше, ніж нормальної, називається дисбактеріозом. Поки це не захворювання, а тільки патологічний стан, який проявляється неприємними відчуттями в животі, метеоризмом (здуттям живота), іноді нудотою і запорами, які чергуються з проносами. Але в будь-який момент інфекція може потрапити в стінку кишечника, викликавши там запальний процес.

Крім того, будь-яке захворювання органів травлення (стравоходу, шлунка, підшлункової залози, печінки, жовчовивідних шляхів) обов’язково відіб’ється на стані кишечника.

Для того щоб впоратися з дисбактеріозом, призначають лікарські препарати, які відносяться до груп пробіотиків і пребіотиків. Пробіотиками називають лікарські речовини, які містять культури бактерій — природних мешканців кишечника, тобто корисну мікрофлору. Кількість випущених пробіотиків щодня зростає. Пребіотики — це речовини, які служать кормом для корисної мікрофлори і сприяють її швидкому розмноженню. Пребіотики почали випускатися відносно недавно.

Показання до призначення аціпол

Аципол відноситься до групи пробіотиків, так як містить живі ацидофільні лактобацили і кефірні грибки в неактивному стані, викликаному нагріванням, містять специфічний водорозчинний полісахарид. Ці бактерії є антагоністами патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів.

Застосовується аципол для профілактики і лікування дисбактеріозу кишечника у дітей, починаючи з тримісячного віку. Прийом аціпол не тільки усуває дисбактеріоз, але і покращує загальний стан організму (підвищує імунітет). Крім того, аципол застосовується при будь-яких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, гострих кишкових інфекціях, таких як сальмонельоз, дизентерія, а також після тривалих курсів антибактеріальної терапії.

Протипоказанням для прийому аціпол є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату і дитячий вік до трьох місяців.

Аципол продається в аптеці без рецептів, купити його можна вільно, але приймати все ж краще за призначенням лікаря, адже будь-яке захворювання вимагає попереднього обстеження і постановки правильного діагнозу.

Випускається аципол в таблетках, капсулах і у флаконах. Застосовують його всередину, дотримуючи певні правила поводження з бактеріальними препаратами. Так, бактеріальний препарат не можна застосовувати, якщо:

 • у нього порушена упаковка;
 • таблетки, капсули або вміст флаконів змінили свій колір;
 • термін придатності препарату закінчився;
 • якщо препарат неправильно зберігався; його слід зберігати при температурі не вище 10? С.
 • Аципол практично не дає побічних ефектів і явищ передозування. Застосовують його зазвичай по п’ять доз три чотири рази на день. Дітям, починаючи з тримісячного віку, можна давати таку ж дозу, як і дорослим, але до року не більше трьох разів на добу.

  Прийом бактеріального препарату аципол є хорошою профілактикою будь-яких захворювань шлунково-кишкового тракту.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: